EDİRNE ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

İlimiz Ortak Sınavlar Konu Soru Dağılım Tabloları

İlimiz Ortak Sınavlar Konu Soru Dağılım Tabloları

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin 1 inci fıkrasının (f) bendinde "Okullarda yapılacak ortak yazılı sınavların soruları konu soru dağılım tablosuna göre hazırlanır. Konu soru dağılım tablosu il sınıf/alan zümreleri ve Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürlüğü ile birlikte oluşturulur.'' hükmü ile aynı Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin 1 inci fıkrasının (ç) bendinde ise "Bakanlıkça yapılacak ortak yazılı sınavlar için Genel Müdürlük tarafından, il/ilçe ve okul geneli yapılacak ortak yazılı sınavlar için il sınıf/alan zümreleri tarafından, konu soru dağılım tablosu hazırlanır ve öğrencilere bildirilir." hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda il/ilçe ve okul geneli yapılacak ortak yazılı sınavlar için ilimizde 02/10/2023 - 06/10/2023 tarihleri arasında il sınıf/alan zümre toplantıları düzenlenmiş ve konu soru dağılım tabloları hazırlanmıştır. Yönetmelik gereği Bakanlıkça ve İlçe Millî Eğitim Müdürleri Kurulu tarafından ortak yapılması kararlaştırılan sınavların dışında kalan sınavlar okul genelinde ortak yazılı sınav olarak yapılacaktır. Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından, yoğunlaştırılmış eğitim programı uygulanan sınıflar ile işletmelerde mesleki eğitime öğrenci gönderilen sınıflar ve mesleki eğitim merkezleri hariç okullarda yapılan tüm sınavlar, cevaplarını öğrencilerin oluşturduğu ve farklı bilişsel düzeyde kazanımları ölçen maddelerden oluşan yazılı yoklama şeklinde yapılacaktır. 

İl/ilçe ve okul genelinde yapılacak tüm ortak yazılı sınavlarda, ekte gönderilen konu soru dağılım tabloları dikkate alınarak sınav soruları hazırlanacaktır. Okul geneli yapılacak ortak yazılı sınavların soru dağılımları o ders ve seviye için hazırlanan konu soru dağılım tablosundaki "Okul Genelinde Yapılacak Ortak Sınav" bölümünde bulunan senaryolardan biri dikkate alınarak yapılacaktır.

Temel Eğitim Konu Soru Dağılım Tabloları için tıklayınız.

Ortaöğretim Konu Soru Dağılım Tabloları için tıklayınız.

Mesleki Eğitim Konu Soru Dağılım Tabloları için tıklayınız.

Babademirtaş Mahallesi Kırlangıç Bayırı Sokak No44 Merkez/EDİRNE Selimiye MTAL Binası - 0284 214 00 32

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.